Strážníci pomohli, když bylo potřeba

29.05.2014 Aktuality Eva Břeňová

Psychologickou pomoc poskytli v úterý krátce před polednem litoměřičtí strážníci devítileté dívce, která je do místa svého bydliště v Dobrovského ulici přivolala s tím, že je v bytě sama a bojí se. Jak strážníci zjistili, maminka si jen odběhla nakoupit. Poté, co se vrátila, hlídce městské policie poděkovala za přítomnost.


Ve stejný den po 21. hodině strážníci řešili případ závažnější, kterým byl vandalismus. Na základě telefonického oznámení na služebnu městské policie vyjela hlídka na Dlouhou ulici, kde dva muži povalili plastovou popelnici, z níž se vysypal odpad, a totéž učinili i v ulici Vavřinecké s betonovým odpadkovým košem. Na základě popisu očitého svědka obou událostí strážníci zadrželi ve Vavřinecké ulici oba muže, z nichž byl cítit alkohol. Vzhledem k tomu, že nesouhlasili s projednáním přestupku v blokovém řízení a odmítli se k události vyjádřit, byla věc předána správnímu odboru městského úřadu k dalšímu řízení.
„Naopak pouze domluvou bylo řešeno jednání muže, který byl včera přistižen v Šaldově ulici, když vynášel ojeté pneumatiky ke kontejneru. Strážníci ho poučili, že pneumatiky se odevzdávají do sběrného dvora, kam byl posléze nasměrován,“ uvedl velitel městské policie Ivan Králik.