„Dávej pozor aneb Život bez úrazů“

Ve čtvrtek 22.května se konala na zahradě MŠ Eliášova již počtvrté ukázka integrovaného záchranného systému pro mateřské školy. Akce Zdravého města Litoměřice a jeho partnerů proběhla v rámci kampaně „Národní dny bez úrazu“ a byla zaměřena na prevenci, ochranu zdraví i života dětí. Na zahradu přišly děti posledních ročníků všech litoměřických mateřských škol.
Cílem akce bylo seznámit předškolní děti s činností složek integrovaného záchranného systému a informovat je o tom, že úraz není náhoda a dá se mu správným chováním a dodržováním pravidel předcházet, zabránit nebo alespoň zmírnit jeho následky. prevencí úrazů.
V rámci akce se Městská policie Litoměřice prezentovala stanovištěm, kde strážníci poskytli dětem podrobný výklad o činnosti městské policie a seznamovali děti se speciální výbavou (motorový člun, odchytové prostředky, donucovací prostředky, cyklistické kolo a jeho povinná výbava).
Akce Zdravého města Litoměřice proběhla díky podpoře Programu švýcarsko – české spolupráce Ministerstva životního prostředí ČR.