Již několikrát se telefonicky na služebně městské policie řidiči dotazovali, jak mají správně postupovat při poruše vozidla na pozemní komunikaci. Proto bychom si postup jednání řidičů mohli shrnout v následujících několika bodech.
Dojde – li k poruše vozidla na pozemní komunikaci je povinen řidič vozidlo neprodleně odstranit, neučiní-li tak, odstraní ho na jeho náklad vlastník pozemní komunikace. Nelze – li vozidlo ihned odstranit musí řidič toto vozidlo označit jako překážku a událost o vytvoření překážky oznámit Policii ČR. Překážka silničního provozu – § 45 zákona 361/2000 Sb.
Je – li překážkou motorové vozidlo označuje se přenosným výstražným trojúhelníkem, který je v povinné výbavě motorového vozidla.Trojúhelník se musí umístit na okraj vozovky tak, aby byl pro přijíždějící řidiče včas a zřetelně viditelný, a to ve vzdálenosti nejméně 50 m, na dálnici nejméně 100 m za vozidlem. V obci může být tato vzdálenost, vyžadují-li to okolnosti, kratší. Je-li motorové vozidlo vybaveno výstražným světelným zařízením, musí ho řidič užít nejméně po dobu, než výstražný trojúhelník umístí na vozovce .§ 26 odst. 3 zákona 361/2000 Sb.
Pokud řidič vozidlo neodstraní rozhoduje o jeho odstranění policista nebo strážník obecní policie; vozidlo se odstraní na náklad jeho provozovatele. § 45 odst. 4 zákona 361/2000 Sb.