Dopravní omezení „ZMJ 2018“

zmj1

47. ročník Závodu míru juniorů se bude konat v Terezíně ve dnech 3. až 6. května 2018. Ve čtvrtek 3. května 2018 a v neděli 6. května 2018 projede peloton cyklistických juniorských závodníků Litoměřicemi. V souvislosti s konáním závodů 47. Závodu míru juniorů 2018 upozorňujeme řidiče na částečná dopravní omezení. Dne 3. května je start a cíl 1. etapy ZMJ na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Start ve 14:40 hodin, předpokládaný dojezd do cíle na Mírovém náměstí kolem 17:30 hodin. Trasa pelotonu po startu na Mírovém náměstí povede ulicemi Dlouhá, kruhový objezd Kocanda, Na Kocandě a Českolipská. Peloton opustí město a jeho příjezd zpět do města je očekáván ve směru od obce Žitenice kolem 17:10 hodin. Trasa pelotonu povede ve směru od obce Žitenice ulicemi Žitenická, Daliborova, Topolčianská, U stadionu, Jřího z Poděbrad, Na Kocandě, kruhový objezd Kocanda, Dlouhá a Mírové náměstí (CÍL).

6. května startuje 4. etapa na náměstí v Benešově nad Ploučnicí v 10:20 hodin, cíl 4. etapy je na Náměstí ČSA v Terezíně. Předpokládaný dojezd do Terezína ve 12:50 hodin. Průjezd pelotonu Litoměřicemi je očekáván kolem 12:40 hodin ze směru od obce Trnovany ulicemi Českolipská, Na Kocandě, kruhový objezd Kocanda, Mezibraní, Tyršův most a Želetická směr Terezín (CÍL).
Informace pro řidiče:  několik minut před vedoucím závodníkem celého pelotonu pojede vozidlo PČR označené žlutým praporkem, těsně před pelotonem jede vozidlo PČR označené červeným praporkem, konec pelotonu včetně jeho doprovodu uzavírá vozidlo PČR označené šachovnicovým praporkem. Žádáme zejména řidiče, ale také chodce, aby dbali pokynů strážníků MP, policistů ČR a označených pořadatelů, kteří budou řídit a usměrňovat silniční provoz k zajištění BESIP. V souvislosti s konáním závodů je v centru města rozmístěno přechodné dopravní značení.