43. ročník Závodu míru juniorů – dopravní omezení

zmjVe čtvrtek 8. května 2014 a v neděli 11. května 2014 našim městem projede peloton cyklistických juniorských závodníků v rámci mezinárodního etapového cyklistického závodu 43. ročníku Závodu míru juniorů 2014 (ZMJ 2014). V souvislosti s konáním závodů upozorňujeme na částečná dopravní omezení. Dne 8.5.2014 – start a cíl 1.etapy na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Start ve 14:30 hodin, předpokládaný dojezd v 16:30 hodin. Trasa pelotonu po startu etapy ulicemi Mírové náměstí, Dlouhá, kruhový objezd Kocanda, Na Kocandě, Českolipská. Peloton opustí město a jeho příjezd je očekáván kolem 16:30 hodin ulicemi Žitenická, Daliborova, Topolčianská, U stadionu, Jřího z Poděbrad, Na Kocandě, kruhový objezd Kocanda, Dlouhá, Mírové náměstí.
Dne 11.5.2014
 – start a cíl 4.etapy na Náměstí ČSA v Terezíně. Start v 09:00 hodin, předpokládaný dojezd v 11:00 hodin. Trasa pelotonu po startu etapy ve směru od Terezína ulicemi Želetická, Tyršův most, Mezibraní, Na Kocandě, Českolipská. Peloton opustí město a jeho předpokládaný příjezd kolem 11:00 hodin ulicemi Českolipská, Na Kocandě, Mezibraní, Tyršův most, Želetická a dále směr Terezín.
Další informace pro řidiče: 
Několik minut před pelotonem jede vozidlo PČR označené žlutým praporkem, těsně před pelotonem jede vozidlo PČR označené červeným praporkem, konec pelotonu včetně jeho doprovodu uzavírá vozidlo PČR označené šachovnicovým praporkem. Žádáme občany a řidiče, aby dbali pokynů strážníků MP, policistů ČR a označených pořadatelů, kteří budou provádět řízení a usměrňování silničního provozu k zajištění BESIP. V souvislosti s konáním závodů je v centru města rozmístěno přechodné dopravní značení.