Záchrana důchodkyně se zdravotní příhodou

Dne 8 . 4. 2022 ve večerních hodinách se na Městskou policii Litoměřice obrátila telefonicky oznamovatelka bydlící ve Varnsdorfu, která uvedla, že její příbuzná jí již druhým dnem nebere telefon a ona o ní má strach, jelikož se jedná o seniorku ve věku 74 let. Bohužel, oznamovatelka neznala adresu své příbuzné, pouze,  že bydlí na jednom ze sídlišť v panelovém domě.
Městská  policie provedla šetření na sídlišti Kocanda, které odpovídalo popisu oznamovatelky a po důkladném šetření se jí podařilo ustanovit adresu seniorky, která v bytě nereagovala na žádné podněty a proto ve spolupráci se sousedy byl byt otevřen a v jedné z místností byla na podlaze, částečně pod postelí, nalezená důchodkyně, která byla sice při vědomí, ale značně dezorientovaná a nemohoucí, zjevně po nějaké zdravotní příhodě.
Městská policie ihned na místo přivolala záchrannou službu, která si seniorku převzala a převezla do nemocnice. Oznamovatelka byla informována o zjištěných skutečnostech.   Jisté bylo, že kdyby seniorka na místě ležela ještě o nějaký čas déle, byly by následky fatální.