V Litoměřicích přibyla nová kamera, dohlíží na Valy – Deník.cz

V Litoměřicích přibyla nová kamera, dohlíží na Valy
KB_Na_Valech_Veitova_5
Záběr z nové kamery. Autor: archiv
4.12.2013 08:13

Litoměřice – Kamerový systém města Litoměřice byl rozšířen o novou kameru. Instalována byla u křižovatky ulic Na Valech a Veitova.
Jejím prostřednictvím městská policie monitoruje dění na veřejném prostranství v ulicích Na Valech, Dvořákova, Veitova a Novobranská. Pod dohledem kamery jsou také parkoviště pod budovou O2 a parkoviště u hradeb. Kamera zachycuje i dění na frekventované silnici II. třídy, kde se provoz výrazně zvýší po uzavření Tyršova mostu v době jeho plánované rekonstrukce.
„Instalací kamery byl zvýšen dohled nad veřejným pořádkem v lokalitě, kde je kromě jiného i silný pohyb chodců, včetně dětí,“ podotkl technik městské policie Pavel Frk.
Kamera VipCam Dome má 36násobný optický zoom. Obraz je přenášen digitální trasou na server městské policie. Celkové náklady na instalaci nového kamerového bodu činily 486 500 Kč, přičemž 350 tisíc korun získalo město z Programu prevence kriminality.
Městský kamerový systém byl v Litoměřicích vybudován a spuštěn na konci roku 2000. V té době měl 5 kamerových bodů v centru města. V současné době již zahrnuje 43 kamerových bodů, které monitorují frekventovaná či z pohledu kriminality nebo dopravy riziková místa.

Eva Břeňová