Pozor na zloděje!

Policisté upozorňují občany na rizika kapesních krádeží…

S blížícími se letními prázdninami a dovolenými je spojeno i větší nakupování zboží v obchodech před odjezdem na dovolenou. Proto v těchto dnech probíhá preventivní akce s názvem „Pozor na zloděje“. Akce míří na upozornění návštěvníků obchodů a s tím spojené nebezpečí krádeží osobních věcí při nákupech. Cílem je snížit počet těchto krádeží a co nejvíce je eliminovat. Velmi častá je krádež odložené tašky, batohu, kabelky z nákupního vozíku, kdy její majitel je zaneprázdněn výběrem zboží a již pozapomíná věnovat pozornost svým věcem.
Preventistka Policie ČR spolu s Městskou Policií Litoměřice upozorňují občany na případná rizika těchto krádeží a informují o způsobech, jak těmto krádežím a nepříjemným situacím předejít.
S tím je spojené i zabezpečení vozidel návštěvníků obchodů a informovanost, že ve vozidlech není záhodno nechávat a vystavovat cenné věci, ale i věci, které by mohly přilákat pozornost zlodějů.
Během preventivní akce oslovení nakupující obdrží nejrůznější preventivní materiály a také žeton do nákupního vozíku, opatřený logy partnerů akce, Města Litoměřice a Policie ČR. Projekt touto akcí nekončí a bude na Litoměřicku opakovaně realizován v průběhu celého roku.

Ve spolupráci s Oddělení tisku a prevence KŘP Ústeckého kraje – nprap. Pavla Kofrová