Násilné odebrání týraného psa

Dne 14.1.2014 v dopoledních hodinách asistovala Mě Policie Litoměřice majitelce Psího útulku v Řepnicích při násilném odebrání týraného kavkazského psa z prostor bývalých zahrádek za OD Penny Market v Litoměřicích.

Na místě kromě Mě Policie Litoměřice a zam. Psího útulku, byl přítomen veterinář a mediální zástupci TV NOVA, kteří celý zákrok zdokumentovali.

Mě Policie společně s majitelkou Psího útulku pomocí odchytových tyčí psa, který byl zcela vyhublý, zanedbaný a agresivní, podržela pro aplikaci narkotizační vakcíny veterinárním doktorem.

Po částečném uspání psa byl tento odnesen z nevyhovujících prostor klece a převezen do Psího útulku v Řepnicích, kde mu bude poskytnuta odpovídající pěče a ošetření. Pes patřil litoměřickému bezdomovci, který je v současné době trestně stíhán za týrání zvířat. Jde o pokračující případ, kdy tomuto majiteli byli již před několika týdny odebrány ze stejného pozemku jiná týraná zvířata, která se v současnosti, ta která přežila těžké podmínky a zacházení ze strany majitele, zotavují v Psím útulku.

DSCF0014

DSCF0020 DSCF0018 DSCF0019

DSCF0024

DSCF0038