Krádež pokrmů v pěnovém obalu

Na služebnu Mě Policie Litoměřice bylo tlf. oznámeno oznamovatelkou, že jí někdo odcizil potraviny v prodejně potravin COOP v nákupním středisku „Severka“.
Hlídka Mě Policie Litoměřice na místě zjistila, že oznamovatelka v prodejně na parapet odložila 2 pěnové vaničky – boxy s hotovým pokrmem a odešla si nakoupit do prodejny. Když si nakoupila, tak zjistila, že pěnové boxy i s pokrmem někdo odcizil.
Mě Policie Litoměřice provedla šetření v okolí prodejny a v části prodejního komplexu kde se nachází herna „Harlekýn“ zjistila podezřelého místního bezdomovce, který měl u sebe pěnové boxy s pokrmem a chtěl začít konzumovat pokrmy.
Boxy s pokrmy Mě Policie zajistila, vrátila oznamovatelce, které věc s vrácením stačila a nechtěla dále v řešení skutku pokračovat. Při vytěžení podezřelého z drobné krádeže bylo zjištěno, že v prodejně našel odložené boxy, myslel si že nikomu nepatří a protože měl hlad, chtěl se najíst.
Vzhledem ke zjištěným skutečnostem a okolnostem, kdy podezřelý je bezdomovec a jediným úmyslem bylo pozřít potraviny z důvodu hladu, přistoupila hlídka Mě Policie Ltm k projednání věci na místě bez uložení opatření, což bylo dostačující.

* fotografie jsou pouze ilustrativní