EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY

V rámci Evropského týdne mobility realizuje Zdravé město Litoměřice několik desítek akcí pro občany všech věkových kategorií. Jednou z nich je také preventivní beseda zaměřená na seniory, kterou připravila na pondělní dopoledne Policie ČR ve spolupráci s městskou policií.
Na Dómský pahorek, kde beseda probíhala, zajistil dopravu seniorů z celého města výletní vláček.
Hlavním tématem tohoto roku byla osobní bezpečnost seniorů. Kromě důležitých informací zaměřených právě na bezpečí této věkové skupiny, zde mohli senioři shlédnout také film, natočený podle skutečných příběhů přepadených, podvedených či okradených seniorů. Dozvěděli se, jak si počínat aby předcházeli rizikovým situacím, jak se bránit zlodějům a podvodníkům. Nechyběly ani příklady vyšetřovaných případů trestné činnosti páchané na seniorech z litoměřického okresu za poslední období.
Po závěrečné diskuzi všichni účastníci obdrželi preventivní letáčky a jako upomínku na tuto akci si odnesl každý drobnou pozornost ve formě reflexních prvků, kterou pro ně připravilo Zdravé město Litoměřice. O besedu byl opravdu velký zájem, což dokazuje i účast okolo osmi desítek seniorů.