Do života bez karambolů

Včera se setkali policisté s žáky devátých tříd základních škol na desátém ročníku preventivně výchovné akce „Do života bez karambolů“.
V prostorách litoměřického výstaviště policisté nabídli „náctiletým“ dopolední program zaměřený na prevenci kriminality, bezpečnost v silničním provozu a základy poskytnutí první pomoci. Městská policie Litoměřice zde prezentovala svou technickou vybavenost a formou přednášky informovala žáky o své činnosti ve městě Litoměřice. Na dalších dvanácti stanovištích se školákům věnovali kromě policistů také zástupci Zdravého města Litoměřice, ČČK, K-Centra, Vězeňské služby Litoměřice, litoměřického Plamínku, litoměřické autoškoly, poj. Generali, roudnické paintballové střelnice a svou pomocí přispěli také studenti 1. KŠPA a litoměřické pedagogické školy.
Akce se zúčastnilo okolo 300 žáků a každý z nich na závěr obdržel reflexní prvek, jehož nošením zvýší svou viditelnost a bezpečnost při pohybu v dopravním prostředí.
Žáci a všichni další účastníci pobyli také u stánku s občerstvením, kde pro ně bylo připraveno něco dobrého k zakousnutí. O pohodové dopoledne se zasloužilo i slunečné počasí. Preventivní projekt Policie ČR se uskutečnil za velké podpory města Litoměřice a za poskytnutí perfektního zázemí patří velký dík také vedení litoměřického výstaviště.