„Bez přilby už nevyjedu“

Také v průběhu letošních prázdnin věnují v Litoměřicích strážníci zvýšenou pozornost malým cyklistům a jejich bezpečné jízdě.
V centru města a na cyklostezce podél Labe strážníci Městské policie v Litoměřicích kontrolují, zda děti a mládež nosí při jízdě na kole přilbu. Vzorní cyklisté jsou odměňováni drobnými cyklopotřebami – lahvemi, zvonky, blikačkami a reflexními prvky.
Těší nás, že se každoročně zvyšuje počet cyklistů, kteří s helmou jezdí, protože provoz na silnicích je čím dál hustější a tím i nebezpečnější. Tato akce je dobrou motivací k tomu, aby se cyklistické vybavení stalo nedílnou součástí každého cyklisty.
Cílem této dopravně-bezpečnostní akce je upozornit děti a jejich rodiče na nebezpečí vážných úrazů hlavy při pádu z jízdního kola. Již 6. ročník této akce je spolupořádán v rámci kampaně „Národní dny bez úrazů“. Podpořena je z Programu švýcarsko – české spolupráce Ministerstva životního prostředí ČR.
Fotogalerie bude postupně rozšířena o letošní fotky z preventivních akcí. První akce proběhne již tento pátek 18. července 2014 😉

Včera 31.7. 2014 proběhla další (v řadě pátá) preventivní akce, která obdarovala malé a mladé cyklisty krásnými dárky. Preventivní akci přišel podpořit i místostarosta Karel Krejza, který se zapojil do rozdávání dárků dětem.


strážník Bc. Dominik Hanko
Prevence kriminality MP Litoměřice